Warsztaty na temat Japonii w klasie Ia

W marcu br. klasa Ia w ramach wolontariatu studenckiego „Projektor” uczestniczyła w warsztatach poświęconych Japonii. Były to 3 spotkania, podczas których dzieci dowiedziały się, gdzie leży Japonia, kto nią rządzi, jaka jest kultura Japonii i wiele innych ciekawostek. Nie zabrakło też praktycznych ćwiczeń, między innymi próby korzystania z pałeczek, co nie było wcale takie proste. Ciekawostką dla nas były zasady savoir vivre przy japońskim stole, zupełnie niespotykane w Europie. Uczniowie poznali japońską sztukę składania papieru – origami, wykonali piękne przestrzenne figurki zwierząt. Na zajęciach dzieci nauczyły się powitania i pożegnania w języku japońskim, poznały pismo japońskie i ćwiczyły kaligrafię – przepisywały wyrazy używając znaków japońskich. Dziewczynkom najbardziej podobał się pokaz strojów tradycyjnych – codziennych oraz tych, które Japończycy zakładają z okazji świąt i uroczystości. Uczniowie mieli możliwość zaprojektowania własnego kimona – były one kolorowe i bardzo pomysłowe.
Każde spotkanie było dla dzieci bardzo ciekawe, przeplatane zabawami, pokazami slajdów oraz zagadkami z drobnymi słodkimi nagrodami. Wszyscy czekali z niecierpliwością na kolejny wtorek, aby przenieść się w wyobraźni do kraju kwitnącej wiśni.

Dziękujemy bardzo Paniom studentkom!

Tutaj znajduje się krótka fotorelacja z warsztatów

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status