X Jubileuszowy Kiermasz Bożonarodzeniowy 2016

W tym roku już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Już na początku miesiąca rozpoczęły się wielkie przygotowania do jubileuszu – szkolne korytarze rozbrzmiewały dźwiękiem śpiewanych kolęd i śmiechem cheerleaderek ćwiczących swoje bajkowe układy. 16 i 19 grudnia na terenie szkoły odbyły się specjalne warsztaty podczas, których dzieci, rodzice i pracownicy szkoły mogli stworzyć specjalne ozdoby świąteczne – choinki, stroiki, łańcuchy i kolorowe ozdoby. Wszystkie wykreowane przez przyjaciół szkoły przedmioty zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu i wzbudziły zachwyt w przybyłych gościach.

21 grudnia o godzinie 17, gdy na niebie pojawiła się pierwsza „prawie” świąteczna gwiazdka, wszystkie dzieci, rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie spędzić czas oglądając występy grup z przedszkola, szkolnego chóru, międzyklasowego zespołu cheerleaderek oraz uczniów klasy IV. Na scenie, która przywodziła na myśl wnętrze ciepłego, rodzinnego domu z kominkiem, zaśpiewano wiele kolęd i zatańczono niezwykłe układy w rytm utworów muzyki popularnej.  

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja specjalnych, świątecznych przedmiotów, przygotowanych własnoręcznie przez dzieci i rodziców. Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Przygotowania świąteczne na wesoło” oraz nagrodzono osoby zaangażowane w tworzenie specjalnej książki kucharskiej – pełnej zdjęć i przepisów autorstwa wszystkich osób związanych ze szkołą. Podczas trwania występów wszyscy zebrani mogli spróbować świątecznych wypieków oraz owoców.

Dzięki niezwykłej atmosferze wyczarowanej podczas X Jubileuszowego Kiermaszu Bożonarodzeniowego żaden z przybyłych sympatyków szkoły nie miał wątpliwości, że Święta tuż, tuż.   

X Jubileuszowy Kiermasz Bożonarodzeniowy 2016

Więcej: goo.gl/photos/XzgsC6BxxeHZtB7H8

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status