Zdjęcia ze spotkania autorskiego (27.10.2023)

Niemal wszyscy uczniowie z klas 1-8 zjawili się na spotkaniu z Markiem Michalakiem, autorem książek, byłym rzecznikiem praw dziecka i Kawalerem Orderu Uśmiechu. Order Uśmiechu można było wziąć do ręki i obejrzeć z bliska, ale największą atrakcją była rozmowa z gościem – a przeprowadziła ją pani Patrycja Gołąbek-Jonak. 

Marek Michalak odpowiadał na pytania przygotowane wcześniej oraz spontaniczne. Kto uważnie słuchał, mógł dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, m.in. o tym, jak i kiedy powstają książki, czy autor opisuje w nich własne doświadczenia i przeżycia, jak na innych kontynentach wygląda podejście dzieci do nauki oraz że oprócz korzystania z praw musimy również wykonywać obowiązki i okazywać innym szacunek. 

Po spotkaniu ustawiła się bardzo długa kolejka po autografy – czy to na książkach, czy na eleganckich karteczkach – a Marek Michalak, mimo że spieszył się na następne spotkanie do innej szkoły, nadal chętnie rozmawiał i odpowiadał na pytania. 

Spotkanie zostało sfinansowane z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Poniżej galeria zdjęć autorstwa pani Renaty Antosz-Gołdy. 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status