Zielona Szkoła- Kościelisko (klasy 4b, 6, 7b)

Dnia 25 września 2017 roku rozpoczęła się pięciodniowa zielona szkoła do Kościeliska, dla klasy 4b, 6 i 7b . Wyjechaliśmy spod szkoły około godziny 8, a na miejscu byliśmy około 11. Po przyjeździe od razu udaliśmy się na półgodzinny spacer. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy na pierwszą górską wyprawę, na Gubałówkę. Wjechaliśmy na nią kolejką, lecz zeszliśmy pieszo. Wieczorem po powrocie zjedliśmy kolację i mieliśmy wieczorek integracyjny. Tak zakończył się pierwszy dzień.

Następnego dnia czekała nas dłuższa trasa – Drogą pod Reglami przeszliśmy z Kościeliska do Zakopanego, gdzie zobaczyliśmy Wielką Krokiew. Nagrodą za wysiłek były zakupy na Krupówkach. Popołudnie upłynęło nam nie miej intensywnie na boisku i placu zabaw obok ośrodka.

Trzeciego dnia mieliśmy do przejścia trudniejszą drogę. Zdobywaliśmy Sarnią Skałkę, a wcześniej mogliśmy zobaczyć Siklawicę, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę z powodu „sesji fotograficznej”. Potem czekało nas dosyć strome podejście, jednak włożony wysiłek całkowicie się opłacał, gdyż widoki ze szczytu były niesamowite. Wieczorem mogliśmy oglądać wspaniałe zdjęcia 3D wykonane
w Tatrach.

Dnia czwartego maszerowaliśmy do Doliny Gąsienicowej, a najwytrwalsi także do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Widoki, tak jak poprzedniego dnia, były genialne, także dzięki idealnej pogodzie. Po powrocie do ośrodka mogliśmy sobie odpocząć, a ci, którzy mieli jeszcze choć odrobinę sił, poszli grać w piłkę nożną.

Piątego, niestety ostatniego dnia, „zdobyliśmy” najwyższy dla większości z nas szczyt, czyli Kasprowy Wierch, na który wyjechaliśmy i zjechaliśmy kolejką. Następnie obejrzeliśmy wystawę wypchanych tatrzańskich zwierząt.

Z Kościeliska wyjechaliśmy przed 14.

Ta zielona szkoła naprawdę nam się podobała. Sprzyjała nam pogoda, atmosfera była cudowna, więc ani przez chwilę się tam nie nudziliśmy!

Natalia Habel
klasa 7b

 

PUZZLE na podstawie zdjęć grupowych:

Puzzle1- Gubałówka

Puzzle2- Sarnia Skała

Puzzl3- Kasprowy Wierch

Dwie trasy które przeszliśmy:

  • Hala Gąsienicowa, Czarny Staw Gąsienicowy (dla wytrwałych) i powrót.
    12,6 km trasy, i przewyższenie 981 m LINK do mapy
  • Sarnia Skała z odwiedzinami pod Siklawicą Link do mapy
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status