Bieg z okazji 20-lecia Szkoły pod nazwą „20 kilometrów na 20-lecie Szkoły”

Deszczowa aura nie przeszkodziła rodzicom oraz uczniom naszej Szkoły zjawić się w niedzielne przedpołudnie (10.05.2015) w Parku Mickiewicza w Wieliczce aby na biegowo uczcić przypadającą na ten rok dwudziestą rocznicę istnienia Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

                Punktualnie o godzinie 10:00 Pani Wicedyrektor Małgorzata Jarosz-Barwińska przywitała ponad trzydziestoosobową reprezentację Szkoły i zaprosiła do wspólnej zabawy.

                Po wyjaśnieniu formuły biegu i odbyciu wspólnej rozgrzewki, rodziny ruszyły do biegu.
Na pokonanie dowolnej liczby okrążeń (każde okrążenie wynosiło 750 metrów) uczestnicy mieli do dyspozycji 20 minut. Ideą biegu było uzbieranie przynajmniej „20 kilometrów na 20-lecie Szkoły”. Bardzo cieszy postawa przybyłych osób. Zarówno dzieci jak i rodzice walczyli nie tylko z upływającym czasem ale przede wszystkim ze swoimi słabościami. Dlatego na wyróżnienie zasługują wszyscy Ci, którzy podjęli się tego wyzwania. Każdy dał z siebie wiele, czego efektem było wybieganie dla Szkoły aż 70,5 km! Najwięcej, bo aż sześć okrążeń pokonał Pan Tomasz Piąstką. Wśród Pań, po pięć okrążeń przebiegły Pani Jessica Kucia i Izabela Borkowska. Najmłodszą uczestniczką biegu była dwuletnia Ada Piąstka, która z pomocą mamy przebiegła całe okrążenie.

Za podjęcie wysiłku i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po biegu biegacze pozowali do pamiątkowych zdjęć, po czym wszyscy udali się do swoich domów na zasłużony odpoczynek.

Pomysłodawcami biegu byli nauczyciele wychowania fizycznego pani mgr inż. Renata Łanoszka oraz pan mgr Adam Czerwiński.

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status