Wycieczka do Krakowa

2 kwietnia klasy IV i V wybrały się na wycieczkę do starego Krakowa. Tym razem wybraliśmy podróż pociągiem, co bardzo nam się spodobało i podróż upłynęła nam szybko. Wcale nie narzekaliśmy, że do pociągu trzeba dojść z Sierczy na piechotę, czym zaskoczyliśmy mile nasze Panie.

Przyjemność spacerowania po pięknym Krakowie połączyliśmy z poznawaniem historii. Poznaliśmy legendę o założeniu kościoła św. Floriana, na Placu Matejki podziwialiśmy Pomnik Grunwaldzki, odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, dowiedzieliśmy się wiele i średniowiecznej architekturze obronnej.  Dużo czasu spędziliśmy na Rynku Krakowskim, podziwiając Sukiennice, kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza. Odnaleźliśmy też tablice upamiętniające Hołd Pruski oraz przysięgę Tadeusza Kościuszki. Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek. Ulicą Szewską dotarliśmy do Teatru Bagatela, gdzie z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl Tajemniczy ogród. Ponieważ przez cały czas zachowywaliśmy się wzorowo, Panie nie odmówiły nam przyjemności ucztowania w Mc Donaldzie! Po zaspokojeniu zarówno potrzeb duszy jak i ciała, udaliśmy się w drogę powrotną. Mimo zmęczenia szybko dotarliśmy pod szkołę i rozeszliśmy się do domów.

Wycieczka była bardzo udana i doszliśmy do wniosku, że częściej powinniśmy odwiedzać nasz piękny, stary Kraków.

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status