Fraktal na stulecie_2019

30 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły, w ramach Jubileuszowego Roku Matematyki, uczestniczyli we wspólnej zabawie, polegającej na układaniu żywego fraktala.
Fraktale są tworami matematycznymi, które są nie tylko obiektami teoretycznymi, ale mają również zastosowanie w życiu codziennym.
Jest wiele różnych fraktali, jedne o bardziej, inne o mniej spektakularnym wyglądzie. Twórcą fraktali był m.in. polski matematyk Wacław Sierpiński.
Nasi uczniowie układali fraktala jakim jest Trójkąt Sierpińskiego. Trójkąt ten stanowiły osoby (uczniowie), którzy stali tak względem siebie, że z góry był widoczny kształt fraktala.
Na Błoniach odtworzono ósmy etap konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego, w którym uczestniczyło 38 = 6561 uczniów z Małopolski (czyli uczniowie z 81 szkół).

Gratulujemy naszym uczniom wytrwałości i zaangażowania! 🙂

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z wydarzenia oraz materiału filmowego https://krakow.tvp.pl/42859285/30052019-1230 Początek relacji: 00:02:59 do 00:06:09

Link do galerii zdjęć (zdjęcia aut. Patryk Morzonek www.patrykmorzonek.pl )  

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status