Debata szkolna – 06 czerwca godz. 17.30

Wszyscy jesteśmy przekonania o konieczności zmian w oświacie. Jesteśmy przekonani, że zmiany te są nie tylko możliwe, ale znajdują się w zasięgu ręki. Trzeba tylko krytycznie spojrzeć na rzeczywistość szkolną, często kształtowaną przez wewnętrzne ograniczenia wynikające z przekonań czy braku odpowiednich narzędzi, i rozpocząć od samego siebie.

Czujemy potrzebę zmian i jesteśmy zdeterminowani by podjąć działania. Nie chcemy czekać na kolejną reformę. Każde działanie zaczyna się od przekonania, że jest to potrzebne, że mamy wsparcie i możliwości.

Zróbmy pierwszy krok w kierunku realnych zmian, spotkajmy się i porozmawiajmy – rodzice, uczniowie, nauczyciele i inne osoby, którym los edukacji nie jest obojętny.

Zapraszamy do udziału w debacie, której przewodnim tematem będzie: „Powaga i poważnie rozumiana pozytywność”.
Będziemy mówić o powadze z jaką na co dzień traktować trzeba swoje zadanie jako nauczyciela, wychowawcy, rodzica. Ale i o powadze z jaką myśleć dziś trzeba o zmianie systemu edukacji – impulsie społecznym skierowanym ku przyszłości.

Powaga nie musi być smutna – choć często tak nam się właśnie kojarzy.
Być świadomym powagi swych zadań, ale nie ugiąć się pod jej ciężarem – ciągle dążyć ku światłu, koncentrować się na tym co potrzebne, dobre i jasne, umieć wyważać pewne sprawy, pielęgnować w sobie poważnie rozumianą pozytywność.

Tym właśnie chcemy się zająć na naszym spotkaniu. Dzieci na to zasługują.

 

Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciele
Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi
w Sierczy

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status