Klasy II b i III b w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym

Piękna złota polska jesień zachęciła nas do odwiedzenia niezwykłego miejsca –  skansenu w Wygiełzowie. Tam na terenie o powierzchni 5,3 ha znajduje się 25 cennych zabytków budownictwa drewnianego. W malowniczym terenie znajdują się zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Wycieczka była bardzo udana, a nasze uczennice pięknie ją opisały:

27 października pojechaliśmy do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego. Tam malowaliśmy na szkle i widzieliśmy różne stare domy oraz stary kościół. Byliśmy w izbie z panią przewodniczką i z naszą panią. Pani przewodniczka opowiadała nam o tych miejscach. Mówiła, co tam się znajdowało i kto tam mieszkał. Mnie i całej klasie bardzo się podobało to miejsce.

Julia Dyna kl. III b

27 października 2021r. pojechaliśmy do skansenu. Widzieliśmy tam stare domy, izby i stary kościół. Do jednego z domów weszliśmy i malowaliśmy na szkle! To była wspaniała wycieczka. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz z rodzicami. 

Gaja Reczek kl. III b

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status