Bieg sztafetowy

Dzisiaj, 16.10.2015 roku, już piętnasty raz z rzędu odbył się Sztafetowy Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Na starcie biegu stanęło aż dziewięć drużyn: SP Gorzków, SP Grajów, SP Janowice, SP Podstolice, SP Siercza, SP Sygneczów, SP Śledziejowice, SP Węgrzce Wielkie oraz SP3 w Wieliczce.
Po oficjalnej odprawie i przedstawieniu zasad rywalizacji zawodnicy zostali rozwiezieni na trasę.
W tym roku start biegu nastąpił tuż po godzinie 10:00 z Sygneczowa. Biegacze przy dobrych warunkach atmosferycznych mieli do pokonania różne dystanse w zależności od wieku uczestników. W skład drużyn wchodziło po 12 osób (6 dziewcząt, po jednej z każdej klasy od I – VI, oraz 6 chłopców). Najszybciej niespełna 3,5-kilometrową trasę pokonała drużyna SP 3 z Wieliczki, na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Śledziejowic, natomiast najniższe miejsce na podium – po dyskwalifikacji SP Siercza za nie dostarczenie pałeczki na metę – wywalczyli biegacze z SP Janowice.
Najlepsza drużyna odebrała z rąk zastępcy Burmistrza Pana Rafała Ślęczki oraz Kierownika wydziału edukacji Pana Tomasza Machnika złote medale oraz puchar przechodni, który z roku na rok wędruje do najszybszych. Następne dwie drużyny otrzymały medale srebrne i brązowe, natomiast pozostałe drużyny do swoich szkół zawiozą dyplomy. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia oraz zajadali się czekoladą, kiełbaskami i popijali pyszną, ciepłą herbatę. Wspólnego biesiadowania nie byłoby końca, jednak co dobre szybko się kończy, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję! Do zobaczenia za rok

GALERIA

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status