II miejsce w województwie

W środę 5 kwietnia odbył się Turniej Finałowy Projektu „Edukacja Przez Szachy w Szkole”- Małopolska. Zawody zorganizowane zostały w Małej Hali TAURON Arena w Krakowie. W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów z małopolski biorących udział w zajęciach szachowych w ramach Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Zawody podzielone były na 6 grup- klasy 1, 2, 3 w podziale na chłopców i dziewczynki.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas pierwszych i drugich. Każdy z nich rozegrał 7 partii i ich wyniki prezentują się następująco (kolejność według zdobytych punktów):

  • Janowska Anna, grupa D1- 7 punktów i pierwsze miejsce w swojej grupie,
  • Reczek Witold, grupa C2- 6 punktów, piąte miejsce (tyle samo punktów co zawodnik na drugim miejscy) na 138 zawodników,
  • Wiechczyńska Natalia, grupa D1- 5 punktów i drugie miejsce w swojej grupie,
  • Galiak Jan, grupa C2- 5 punktów i 12 miejsce na 138 zawodników,
  • Sebastian Zgud, grupa C2- 5 punktów i 19 miejsce na 138 zawodników,
  • Jaszewski Marcin, grupa C1- 4,5 punkta i 7 miejsce,
  • Jarosz Robert, grupa C1- 4,5 punkta i 8 miejsce,
  • Michalski Jan, grupa C1- 4,5 punkta i 9 miejsce,
  • Smoszna Jakub, grupa C2- 3,5 punkta.

Wszyscy zawodnicy grali bardzo dobrze, co przełożyło się na bardzo wysokie II Miejsce w klasyfikacji drużynowej Szkół! Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Staniątkach, gdzie dzieci grają w szachy „od kołyski”. W województwie małopolskim w Projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole” bierze udział 127 szkół (informacja ze strony http://szachywszkole.pzszach.pl/woj-malopolskie/ ).

Wszystkie wyniki grup w których grali nasi uczniowie można znaleźć na stronach internetowych podanych poniżej:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2365/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2368/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2364/

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Liczymy na to, że nasi podopieczni będą w dalszym ciągu realizować swoje szachowe pasje.

Przed zawodami Pan Kamil Baryczka odebrał „Dyplom uznania za wkład pracy i zaangażowania  w rozwój programu „Edukacja przez szachy w szkole” w Województwie Małopolskim”.

Strona MZSzach- http://mzszach.krakow.pl/public/art/544

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status