Ogromny sukces naszych Badmintonistów !!

W Piątek 30 listopada odbyły się Finałowe rozgrywki Województwa Małopolskiego w Badmintonie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do udziału w finale wojewódzkim zakwalifikowało się 12 szkół w tym nasza szkoła.

Zawody odbyły się w odległym Bieczu.

Nasi chłopcy w składzie : Mateusz Kacprzak, Dominik Gumuła oraz Bartłomiej Batóg zajęli rewelacyjne 7 miejsce w Województwie!

12 drużyn zostało rozlosowane do drabinki turnieju. W pierwszej rundzie trafiliśmy na zespół ze szkoły nr 164 w Krakowie. Po emocjonującej grze, rozbiliśmy przeciwników 3-1.

W następnej rundzie w walce o półfinał turnieju trafiliśmy na szkołę z Pleśnej. Nie był to łatwy przeciwnik, gdyż w składzie byli sami zawodnicy trenujący na co dzień w tamtejszym Klubie Badmintonowym. Nasi chłopcy byli bardzo blisko sprawienia ogromnej sensacji. Przegrali jednak ten mecz 2-3 po zaciętej walce. W następnym meczu czekali na nas zawodnicy ze Szkoły w Myślenicach. Ten mecz wyszedł naszym chłopcom doskonale i wygraliśmy 3-0. Czwarty mecz zagraliśmy z jedną z najsilniejszych ekip w tym dniu, mającą w swoim składzie wice-mistrza Polski w deblu- ze Szkołę z Radocza. Niestety ulegliśmy 0-3 i odpadliśmy z dalszych gier. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w Województwie małopolskim co jest ogromnym sukcesem, chyba największym w historii naszej szkoły.

Naszym chłopcom serdecznie gratulujemy i tutaj cytat Mateusza Kacprzaka „ W przyszłym roku powalczymy o miejsce na podium” – My w to wierzymy i liczymy na kolejne sukcesy.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Kacprzakowi (trenerowi w sekcji Badmintona UKS Lider) za przygotowanie zawodników. Mateusz i Bartłomiej trenują regularnie, natomiast Dominik tylko okazjonalnie ale za to wszyscy są z klasy VII więc jeśli nie zaniechają regularnych treningów – to oni za rok będą „rozdawać karty”.

Jeszcze raz gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status