Osiągnięcia Ani Ślusarczyk

Mistrzostwa Polski do lat 10

Od 24 lutego do 4 marca w Chrustach koło Zagnańska (woj. świętokrzyskie) odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Brała w nich udział Ania Ślusarczyk z klasy IV c, która przeszła wcześniej eliminacje międzystrefowe. Chłopcy i dziewczęta grali osobno aż 9 rund w czasie 90 minut plus 30 sekund na każdy ruch na jednego zawodnika. W każdej grupie było po 68 zawodników.
Ania, która startowała z 49 miejsca po siódmej rundzie miała 5,5 punktów i zajmowała piąte miejsce w tabeli wyników. Ania zdobyła także pierwszą normę na I kategorię. Ostatecznie po dwóch ostatnich ciężkich rundach (z zawodniczkami z pierwszego i trzeciego miejsca startowego) zakończyła turniej na wysokiej 15 pozycji.

Mistrzostwa makroregionu

Od 22 do 25 marca w Niepołomicach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Małopolska- Podkarpacie. Zawody rozgrywane były przez trzy dni w dwóch grupach. Do rywalizacji wśród chłopców stanęło aż 49 młodych szachistów a wśród dziewcząt 27 szachistek. Ania Ślusarczyk z klasy IV c zajęła III miejsce. Jej brat Adam z klasy I a również spróbował swoich sił i z wynikiem trzech punktów zakończył zawody na 43 miejscu. Był to pierwszy tak ważny i trudny turniej w życiu Adasia, pierwszy raz zapisywał również swoje i przeciwnika ruchy!

makroregion

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status