Szachy powiatowe- 2017

Dzisiaj (środa 22 listopada) w Sali Magistrat Urzędu MiG Wieliczka odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wielickiego Szkół Podstawowych w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci.
Naszą Szkołę reprezentowali: Anna Ślusarczyk, Maksymilian Reczek, Sebastian Zgud i Jakub Smoszna. Drużyna w takim samym składzie niespełna tydzień zajęła drugie miejsca podczas zawodów gminnych. W zawodach powiatowych mogły wystąpić po dwie szkoły z każdej gminy.
Zawody były rozgrywane chyba najbardziej sprawiedliwym systemem rozgrywek, czyli każdy z każdym (oczywiście drużynowo). Numery startowe losował komputer. Bo bardzo dobrym początku i wygraniu dwóch meczów wynikiem 4:0, w kolejny partiach dwóch meczach padły remisy 2:2 (w tym z trzecią drużyną zawodów). Na koniec zostały nam mecze z bardzo mocnymi drużynami: SP Podłęże (w poprzednim roku wygrali rywalizację na poziomie województwa), SP 3 Wieliczka, i Społeczną SP z Niepołomic.
Ostatecznie Nasza drużyna zajęła V miejsce, czym powtórzyła wynik z poprzedniego roku.
Wszyscy nasi zawodnicy są jeszcze bardzo młodzi co pozwala mieć nadzieję na kolejne sukcesy w kolejnych latach 🙂
Wyniki:
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status