XV Miejsce w Zawodach Ogólnopolskich

IV Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu
Edukacja przez Szachy w Szkole

W piątek 2 czerwca sześcioro Naszych uczniów wybrało się (po przygodę) do Warszawy by wziąć udział w IV Turnieju Finałowym Ogólnopolskiego Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.

Początek podróży zaplanowany był bardzo wcześnie- zbiórka była już o 5:00 rano w Krakowie. Podróż do Warszawy zajęła nam  5 godzin. Na miejscy potwierdziliśmy nasz udział w zawodach, chwila odpoczynku i o 11:00 uroczyste rozpoczęcie zawodów. Wszyscy zawodnicy przed zawodami otrzymali kolorowe czapeczki- inny kolor czapeczki dla każdej grupy. Każdy zawodników rozegrał 6 partii, a w każdej partii mógł zdobyć maksymalnie 3 pkt. W tych zawodach obowiązywała inna punktacji niż w typowych zawodach szachowych- za zwycięstwo 3 pkt, za remis 2 pkt, za porażkę 1pkt. Każdy zawodnik mógł więc zdobyć maksymalnie 18 punktów.

Przed ostatnią rundą zaplanowany był przelot dronu w celu nakręcenia filmu z „lotu ptaka”, jednak nie udało się tego zrealizować. Na pamiątkę zostają zdjęcia i filmy.

Wyniki po ostatniej rundzie pokazały, że Nasi uczniowie zdobyli dużo punktów i zajęli bardzo wysokie miejsca:

  • Marcin Jaszewski III miejsce, 16 pkt w grupie B1,
  • Jakub Szmoszna IV miejsce, 16 pkt w grupie D2,
  • Anna Janowska VII miejsce, 13 pkt w grupie A,
  • Robert Jarosz X miejsce, 14 pkt w grupie B1,
  • Antoni Bieszczad 12 pkt w grupie D1,
  • Jan Michalski 11 pkt w grupie B2

Drużyna szkolna zebrała 82 punkty i zajęła XV miejsce wśród 137 drużyn szkolnych (III wśród szkół z małopolski), które wzięły udział w zawodach.

Marcin i Kuba jako nagrodę oprócz elektronicznego zegara szachowego wręczonego na zakończeniu, mają także (albo zwłaszcza) możliwość bezpłatnego udziału w „Igrzyskach Szkolnych 2017”  organizowanych przez PZSzach w październiku w Drzonkowie. Jest to tygodniowy obóz z turniejem szachowym, zajęciami sportowymi i treningiem szachowym: szczegóły!

Po zawodach do domu wróciliśmy- około północy- zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu i nowych doświadczeń.

Strony turniejowe grup w których grali Nasi uczniowie:

GR A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3638/
GR B1: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3639/
GR B2: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3814/
GR D1: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3641/
GR D2: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3642/

Klasyfikacja drużynowa (plik pdf): http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_3638/file1.pdf

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Może za rok uda się nam znowu wziąć udział V Turnieju Finałowym i powalczyć o jak najwyższe miejsca 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IV Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole-02.06.2017 Warszawa

Więcej: photos.google.com/share/AF1QipOO59mfPZfw9LV0sTSvcrGQjtOI5lLyGEfcg1O2KhXrTyaK-gtyMwQHkUanflCH6Q?key=NmVheHRfQjBBbUVhQkJHVWU1elFJLTBKQmNEY2JR

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status