Wycieczka klasy 4b, 5a, 6b do Ojcowa – 10.2021

21 października 2021 roku klasy 4b, 5a i 6b wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Oto relacja jednej z uczennic:

„Po przyjeździe naszym oczom ukazał się niesamowity widok. Przepiękne różnokolorowe, jesienne lasy od których odbijało się jasne słońce. Była to zapowiedź niesamowitych chwil. Ojcowski Park Narodowy jest jednym z najmniejszych parków narodowych w Polsce, jednak jednym z najbardziej ciekawych. Położony około 20 km na północ od Krakowa, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Pełny jest form skalnych, jaskiń oraz zamków. Symbolem Parku są nietoperze, których jest tu 17 z 25 gatunków zamieszkujących nasz kraj. Niestety podczas naszej wycieczki udało mi się dostrzec tylko jednego, ale i tak było to spotkanie bardzo ekscytujące. Kolejną atrakcją, która bardzo mi się podobała, była Brama Krakowska. Jest to forma skalna składająca się ze skał tworzących bramę. Z tym miejscem związana jest legenda, że dwie strony bramy zbliżają się do siebie. W momencie, kiedy sią połączą, nastąpi koniec świata. Zauważyliśmy, że niektórzy turyści chcą zapobiec takiej sytuacji podpierają skały patykami. Tak naprawdę był to kiedyś szlak handlowy z Krakowa. Spędziliśmy wspaniały dzień, pełny niesamowitych miejsc, legend i widoków. Zmęczeni ale uśmiechnięci wróciliśmy po godzinie 16.00. Każdy, kto ma choć chwilę wolnego czasu powinien udać się do Ojcowa. Czekają tam niezapomniane przeżycia i bliski kontakt z naturą.”

Natalia Lipińska, klasa 6b

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status