AKCJA KREDKOBRANIA – PODZIEL SIĘ PRZYBORAMI I LEKTURAMI

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły,

gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję KREDKOBRANIA. 🖍

Organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych, materiałów plastycznych a także nowych egzemplarzy lektur szkolnych dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach mieszkających na Kresach.

„Kredkobranie ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej, polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z Macierzy pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy aby w tym symbolicznym roku także na twarzach naszych najmłodszych, kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.”

Tak piszą inicjatorzy akcji na swojej stronie internetowej https://fundacjaignatianum.pl/aktualnosci/. Zapraszamy Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły, abyśmy przyczynili się do tego uśmiechu.

Prosimy o umieszczanie przynoszonych materiałów i lektur w specjalnie przygotowanych kartonach w każdej ze stref szkolnych do dnia 28 września. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.