„Sąd nad książką”

Nasza szkolna biblioteka jest miejscem, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać uczniom naszej placówki. To miejsce, gdzie odbywają się liczne konkursy, akcje i kampanie. Pomyśleliśmy zatem – jak świętować w naszej szkole Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych? Z pomocą przyszli nam uczniowie klasy IIIb i IIb, którzy postanowili „osądzić książkę”. W przedstawieniu udział wzięli: sędzia (Marcin Jaszewski), prokurator (Zuzanna Bandyk) i obrońca (Sylwia Mól). Był także komputer (Kacper Donizak), który starał się wyprzeć książkę z naszego życia i kaseta wideo (Alicja Żyła), wmawiająca nam, że ułatwia odbiór rzeczywistości. Była także Pani Bibliotekarka (Urszula Bednarz) i licznie zgromadzeni „młodsi koledzy” i narratorzy (Natalia Kaczor, Natalia Lipińska, Julia Majerczyk, Tomasz Nawalany, Milena Małota, Kinga Pazdirek, Julia Stachurska, Anna Trąbka, Natalia Wiechczyńska) – słowem działo się wiele. Najważniejsze jednak, że Książka (Lena Siatka) obroniła się sama i pozostaje w doborowym towarzystwie innych książek w naszej bibliotece szkolnej oczekując na kolejne dzieci, które będą ją czytać i z niej korzystać.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Iwona Sampolska
Małgorzata Gintowt
Joanna Kmiecik