„Zdalna edukacja z dala od komputera”, czyli nietypowy Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy spędzony razem, radośnie w lesie kusi nas co roku! W obecnych warunkach klasy pozostają jednak puste, a dzieci i młodzież spędzają dużo czasu w domach przed komputerami. Pragniemy zachęcić wszystkich – nauczycieli, rodziców i dzieci – do podjęcia niezwykłych aktywności w ogrodzie, parku lub lesie. W tym roku wyjątkowa zdalna edycja Dnia Pustej Klasy przypada 19 czerwca – najbliższy piątek! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by proponowane przez organizatorów zabawy inspirowały nas w codziennie – nie tylko w ten jeden dzień.

Zobacz co ciekawe piszą organizatorzy akcji:

W roku 2020 Dzień Pustej Klasy obchodzimy dwa razy – 19 czerwca i 25 września!

W roku 2020 Dzień Pustej Klasy obchodzimy dwa razy 19 czerwca i 25 września! Ze względu na pandemię COVID-19 szkolne klasy od marca stoją puste, za to dzieci i młodzież spędzają mnóstwo czasu przy komputerach. Dlatego w tegorocznej czerwcowej edycji święta chcemy zwrócić uwagę na zdrowotne walory przebywania w przyrodzie oraz zachęcić uczniów do bezpiecznego wychodzenia z domu i aktywności na świeżym powietrzu. W zakładce „pomysły” znajdziecie gotowe materiały, które możecie wysłać uczniom, by zmotywować ich do spacerów i zabaw w naturze. Naszym obecnym hasłem jest „Zdalna edukacja z dala od komputera”.

Liczymy na to, że po wakacjach będziemy mogli normalnie spotykać się a dzieci będą mogły wrócić do szkół i przedszkoli. Wtedy będziemy raz jeszcze obchodzić Dzień Pustej Klasy. Zapraszamy Was do wspólnych obchodów w piątek 25 września 2020. Już dziś wpiszcie tę datę do kalendarza roku szkolnego 2020/2021.

19 czerwca 2020

Żródło: http://emptyclassroomday.eu/pl/

Więcej pomysłów na cudowny dzień na łonie przyrody znajdziecie tu: