„Zdalna edukacja z dala od komputera”, czyli nietypowy Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy spędzony razem, radośnie w lesie kusi nas co roku! W obecnych warunkach klasy pozostają jednak puste, a dzieci i młodzież spędzają dużo czasu w domach przed komputerami. Pragniemy zachęcić wszystkich – nauczycieli, rodziców i dzieci – do podjęcia niezwykłych aktywności w ogrodzie, parku lub lesie. W tym roku wyjątkowa zdalna edycja Dnia Pustej Klasy przypada 19 czerwca – najbliższy piątek! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by proponowane przez organizatorów zabawy inspirowały nas w codziennie – nie tylko w ten jeden dzień.

Zobacz co ciekawe piszą organizatorzy akcji:

W roku 2020 Dzień Pustej Klasy obchodzimy dwa razy – 19 czerwca i 25 września!

W roku 2020 Dzień Pustej Klasy obchodzimy dwa razy 19 czerwca i 25 września! Ze względu na pandemię COVID-19 szkolne klasy od marca stoją puste, za to dzieci i młodzież spędzają mnóstwo czasu przy komputerach. Dlatego w tegorocznej czerwcowej edycji święta chcemy zwrócić uwagę na zdrowotne walory przebywania w przyrodzie oraz zachęcić uczniów do bezpiecznego wychodzenia z domu i aktywności na świeżym powietrzu. W zakładce „pomysły” znajdziecie gotowe materiały, które możecie wysłać uczniom, by zmotywować ich do spacerów i zabaw w naturze. Naszym obecnym hasłem jest „Zdalna edukacja z dala od komputera”.

Liczymy na to, że po wakacjach będziemy mogli normalnie spotykać się a dzieci będą mogły wrócić do szkół i przedszkoli. Wtedy będziemy raz jeszcze obchodzić Dzień Pustej Klasy. Zapraszamy Was do wspólnych obchodów w piątek 25 września 2020. Już dziś wpiszcie tę datę do kalendarza roku szkolnego 2020/2021.

19 czerwca 2020

Żródło: http://emptyclassroomday.eu/pl/

Więcej pomysłów na cudowny dzień na łonie przyrody znajdziecie tu:

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status