ID i IMS w Szachach

Drużynowe Mistrzostwa Gminy Wieliczka Szkół Podstawowych w Szachach!

We wtorek 19 listopada w Wielickim Magistracie odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży w szachach drużynowych. W ID Naszą Szkołę reprezentowali: Anna Ślusarczyk, Adam Ślusarczyk, Robert Jarosz i Julia Jarosz. Drużyna zagrała 5 meczy- 4 wygrała i jeden przegrała co dało bardzo dobre drugie miejsce i awans do zawodów powiatowych, w których zagramy trzeci rok z rzędu :)!!!

W IMS Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8: Hubert Biernat, Jakub Stepaniuk, Igor Dubiel i Dominika Michalik. Drużyna zagrała 6 meczów z czego nie przegrała ani jednego! Trzy mecze wygrali i 3 zremisowali co dało wymarzone, ale bardzo niespodziewane 1 miejsce!!! Drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy medale. Dodatkowo dyplomy za pierwsze miejsce na swojej szachownicy otrzymali Igor Dubiel i Jakub Stepaniuk!

W grupie młodszej niestety nasi zawodnicy nie zajęli pierwszego miejsca na szachownicach chociaż mieli tyle samo punktów co zwycięscy. Przy równej ilości punktów zawodników o wyniku na szachownicy decydowało wyższe miejsce drużyny.

Obie drużyny już 20 listopada wystąpią na zawodach powiatowych!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

https://www.facebook.com/pg/SPSiercza/photos/?tab=album&album_id=2608516705862459