ŁĄCZY NAS ZIELONY SZLAK – akcja z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej

Mamy wielką przyjemność poinformować, że nasza szkoła przyłączyła się do europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2019. To już 21. edycja tej akcji, ale po raz pierwszy mamy możliwość dołączenia do niej w naszej szkole. Tegoroczne hasło TEG to: „Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

W ramach tegorocznego TEG oraz w nawiązaniu do hasła „Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”, uczennice naszej szkoły aktywnie działające w Kole Ekologicznym, zainicjowały szkolny projekt proekologiczny „ŁĄCZY NAS ZIELONY SZLAK”. Mamy za sobą prawie miesiąc intensywnej pracy – Ola, Emilia, Weronika, Wiktoria, Jaśmina, Amelia i Hanna z klasy 7a z drobną pomocą wychowawczyni p. Lidii, wymyśliły i zrealizowały niemal każdy element tego projektu. 

Działania jakie podejmiemy w ramach Tygodniu Edukacji Globalnej 2019:

  • akcja edukacyjna „ŁĄCZY NAS ZIELONY SZLAK” 
  • promocja projektu własnoręcznie wykonanymi opaskami na rękę 
  • udział zespołu w Wirtualnym Festiwalu TEG2019 – Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • warsztaty dla uczniów i uczennic klas 1-3 z upcyklingu 

Mały manifest: nie zobaczycie w szkole plakatów związanych z Tygodniem Edukacji Globalnej, na każdym etapie naszych działań chcemy jak najmniej szkodzić środowisku. Zobaczymy się na apelu i na korytarzach. Noś z nami zieloną opaskę – pokaż, że kwestia kryzysu klimatycznego nie jest Ci obojętna. Bądź eko – recyklinguj, upcyklinguj! 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status