Ogromny sukces naszych Badmintonistów !!

W Piątek 30 listopada odbyły się Finałowe rozgrywki Województwa Małopolskiego w Badmintonie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do udziału w finale wojewódzkim zakwalifikowało się 12 szkół w tym nasza szkoła.

Zawody odbyły się w odległym Bieczu.

Nasi chłopcy w składzie : Mateusz Kacprzak, Dominik Gumuła oraz Bartłomiej Batóg zajęli rewelacyjne 7 miejsce w Województwie!

12 drużyn zostało rozlosowane do drabinki turnieju. W pierwszej rundzie trafiliśmy na zespół ze szkoły nr 164 w Krakowie. Po emocjonującej grze, rozbiliśmy przeciwników 3-1.

W następnej rundzie w walce o półfinał turnieju trafiliśmy na szkołę z Pleśnej. Nie był to łatwy przeciwnik, gdyż w składzie byli sami zawodnicy trenujący na co dzień w tamtejszym Klubie Badmintonowym. Nasi chłopcy byli bardzo blisko sprawienia ogromnej sensacji. Przegrali jednak ten mecz 2-3 po zaciętej walce. W następnym meczu czekali na nas zawodnicy ze Szkoły w Myślenicach. Ten mecz wyszedł naszym chłopcom doskonale i wygraliśmy 3-0. Czwarty mecz zagraliśmy z jedną z najsilniejszych ekip w tym dniu, mającą w swoim składzie wice-mistrza Polski w deblu- ze Szkołę z Radocza. Niestety ulegliśmy 0-3 i odpadliśmy z dalszych gier. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w Województwie małopolskim co jest ogromnym sukcesem, chyba największym w historii naszej szkoły.

Naszym chłopcom serdecznie gratulujemy i tutaj cytat Mateusza Kacprzaka „ W przyszłym roku powalczymy o miejsce na podium” – My w to wierzymy i liczymy na kolejne sukcesy.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Kacprzakowi (trenerowi w sekcji Badmintona UKS Lider) za przygotowanie zawodników. Mateusz i Bartłomiej trenują regularnie, natomiast Dominik tylko okazjonalnie ale za to wszyscy są z klasy VII więc jeśli nie zaniechają regularnych treningów – to oni za rok będą „rozdawać karty”.

Jeszcze raz gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć