FESTIWAL RZEMIEŚLNIKÓW

W ramach prowadzonych działań z zakresu doradztwa zawodowego zostały zorganizowane na terenie szkoły warsztaty prowadzone przez rzemieślników i uczniów szkół zawodowych. Nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele Fundacji „Materia”, salonu fryzjerskiego „Jagoda” oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie.
Każdy siódmoklasista uczestniczył w jednym wybranym przez siebie warsztacie. Uczniowie mieli do wyboru warsztaty z fryzjerstwa, krawiectwa i gastronomii. Na początku zapoznali się ze specyfiką danego zawodu, a następnie pod okiem specjalisty wykonywali działania związane z zawodem. W tym czasie prowadzący zajęcia zaznajamiał uczniów ze ścieżką kształcenia w danym kierunku i możliwościami zaistnienia na rynku pracy. Na końcu zajęć wszyscy uczniowie zaprezentowali wytwory swojej pracy. Mogli nawzajem podziwiać pięknie powstałe fryzury, torebki na zakupy oraz skosztować pysznych smakołyków. Dzielili się doświadczeniami, które nabyli. Nastąpiła również wymiana zdań, dyskusja.

Link do galerii zdjęć. Zapraszamy!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status