Ratujemy z WOŚP!

Po raz kolejny z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC)  zorganizowany został „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Celem tej inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Punktem kulminacyjnym akcji był dzień 16 października, w którym to uczniowie naszej szkoły   wzięli udział w pobijaniu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja ta jak co roku zorganizowana została przez WOŚP, która wyposażyła naszą szkołę we wszelkie pomoce potrzebne do jej przeprowadzenia.  O godz. 12.00 w poszczególnych salach rozpoczęto prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W przygotowanie akcji włączyli się uczniowie klasy VIII, którzy nie tylko ją poprowadzili, ale wcześniej także uczyli uczniów prawidłowej RKO. Wielkie brawa należą się prowadzącym:  Igorowi Dubielowi, Dominikowi Gumule, Laurze Kołodziejczyk, Dominice Michalik, Hubertowi Biernatowi i Ani Ptak, a także wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które uczniowie naszej szkoły posiadają będą regularnie utrwalane i pozostaną w ich pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status