Uczymy ratować!

„Nie ma dziecka, które chociażby raz (a zwykle wiele razy) nie stłukło sobie kolanka, nie nabiło guza na głowie albo którego nie użądliła osa. Nawet niewinne robienie babek może skończyć się skaleczeniem. Jak to możliwe? Wystarczy, że malec natknie się na kawałek szkła w piasku. Drobnych wypadków często nie da się uniknąć. Sprawdź, jak pomóc wtedy dziecku” – cyt.: https://mamotoja.pl/drobne-urazy-skaleczenia-uzadlenia-drzazgi,pierwsza-pomoc-kurs-galeria,3759,r3.html W związku z powyższym uczniowie klasy I b i III b przygotowali i rozdali rodzicom naszych uczniów ulotki, w których tłumaczyli co zrobić, gdy dziecko przytrzaśnie palec, skaleczy się, zadławi, złamie rękę lub nogę, a nawet gdy konieczne jest prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Materiały na naszą ulotkę pozyskaliśmy ze strony https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/pierwsza-pomoc-materialy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dziadkom, a także pracownikom szkoły za wielką wyrozumiałość i zgodę na wspólne zdjęcia – szczególnie, że poranne godziny zwykle łączą się z pośpiechem do pracy.  W imieniu dzieci składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status