Sukces twórców filmu historycznego z klasy 8b!

Uczniowie klasy 8b odnieśli sukces w konkursie historycznym  PATRIA NOSTRA, adresowanym do uczniów szkól podstawowych i średnich z Małopolski oraz młodzieży polonijnej z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, państw Unii Europejskiej i USA zajmując 7 miejsce, na 73 startujące grypy.

Przygotowaniem 45 sekundowego filmu pt: Porażka Luftwaffe zajęły się od strony artystycznej uczennice Olga Petko, Emilia Iskra, Agnieszka Baster, Zuzanna Lebiest, które były nie tylko pomysłodawczyniami i wykonawczyniami scenariusza, scenografii, kostiumów, charakteryzacji ale również wywołały zachwyt swoją grą aktorską zarówno wśród uczestników jak i organizatorów konkursu. Na szczególne wyróżnienie w tym obszarze zasługuję niewątpliwie Olga Petko w roli Adolfa Hitlera. Ogromne podziękowania należą się również Ksaweremu Smaha, który zajął się całą strona techniczną powstającego filmu – sprzęt, zdjęcia, światło, dźwięk, efekty specjalne, montaż. W pracy nad powstającym filmem brali też udział inni uczniowie klasy 8b – Klaudia Woźniak, Andrzej Żak oraz młodsi aktorzy – Zuzanna Nawalany, Patryk Woźniak. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym talentem twórczym, ale też godną podziwu dobrą wolą i determinacją w pokonywaniu licznie pojawiających się trudności. W tym miejscu pragnę podziękować Pani Teresie Ozga

za pomoc okazaną uczniom w czasie mojej nieobecności oraz Pani Iwonie Wisłowskiej Petko za poświęcony czas i wyrozumiałość, które umożliwiły dzieciom udział w Galii Finałowej.

Wielkie gratulacje!!!

Monika Hebda

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status