Wycieczka klasy 2a, 3a i 4a do Dobczyc

17 października 2019 roku uczniowie klasy 2a, 3a, 4a pojechali na wspólną wycieczkę do Dobczyc. Najpierw obejrzeliśmy średniowieczny Zamek Królewski w Dobczycach. Zwiedziliśmy 9 sal ekspozycyjnych, w których zgromadzono zabytki z dziedziny archeologii, geologii, historii i sztuki. Z murów obronnych podziwialiśmy piękny widok na Jezioro Dobczyckie i wspaniałą zaporę na rzece Rabie.
W czasie wycieczki, dowiedzieliśmy się wiele na temat powstania zapory wodnej w Dobczycach, ekosystemu Jeziora Dobczyckiego oraz gospodarki wodnej i potrzeby oszczędzania wody pitnej.
Potem przeszliśmy na teren skansenu. Tam mieliśmy okazję przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz, biorąc udział w warsztatach dotyczących dawnych zawodów. Umożliwiły nam to dobrze zachowane eksponaty i specyficzny wystrój izb. Zainteresowaniem słuchaliśmy wykładów, opowiadań historii popartych pokazem wyjątkowych miejsc. Zakończeniem wycieczki był spacer po zapierającej dech w piersiach pięknej okolicy i smaczne lody.
Wyjazd trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Pełni wrażeń wróciliśmy do Naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status