Pomagamy Agnieszce!

Szanowni Państwo!

Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy pragnie włączyć się w akcję mającą na celu pomoc wieloletniej pracownicy MGOPS-u w Wieliczce – 41-letniej pani Agnieszce Ziółkowskiej, matce dorosłego już chłopca dotkniętego autyzmem. Pani Agnieszka zachorowała na złośliwy nowotwór piersi, którego koszty leczenia są ogromne, całość wymaga zebrania 200 000 złotych, z czego 113 081 złotych już udało się uzbierać (jedna dawka leku, to 11 000 złotych). Jednym z celów charytatywnej działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, których życie jest przepełnione bólem i cierpieniem. Wsparcie takich osób ma głęboki sens i jest wymiarem solidarności z osobami potrzebującymi pomocy oraz ich rodzinami.

Przedstawiamy Państwu zaplanowane przez nas działania na rzecz pani Agnieszki oraz gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w akcję:

1. We wtorki na pierwszej długiej przerwie (11.25-11.45) będzie odbywał się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na leki dla pani Agnieszki.

2. Ze szkolną grupą wolontariatu będziemy wystawiać na licytacje rzeczy przynoszone przez pracowników szkoły oraz uczniów. Jeżeli ktoś z Państwa posiada rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie, z których już nie korzysta, może przynieść je do szkoły (na świetlicę), a my wystawimy je na licytację. Wystawienie przedmiotu będzie wymagało pisemnej zgody rodzica.

3. Zapraszamy Państwa do dołączenia do grupy na Facebooku: „Licytujemy dla Agnieszki”. Im więcej będzie osób pomagających, tym szybciej uda się osiągnąć cel.

Pomóżmy pani Agnieszce wygrać walkę o życie!

Pozdrawiamy

Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status