IV miejsce w Małopolsce

W środę  kwietnia w Hali Com Com Zone w Krakowie odbył się 3 Turniej Finałowy Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole- Małopolska. Zawody były rozgrywane w 6 grupach- osobno uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich z podziałem na chłopcy i dziewczynki. Prowadzono także klasyfikację szkolną, w której brano pod uwagę wyniki 6 zawodników „podstawowych” (wcześniej zgłoszonych jak skład podstawowy). W tej klasyfikacji Nasz Szkoła zajęła IV miejsce.

Reprezentacja Szkoły grał w składzie:

• Lena Góra, klasa 1, 5 punktów, 5 miejsce,
  • Adam Ślusarczyk, klasa 1, 5 punktów, 13 miejsce,
  • Franciszek Zaporowski, klasa 1, 5 punktów, 8 miejsce,
  • Anna Janowska, klasa 2, 5 punktów, 5 miejsce,
  • Robert Jarosz, klasa 2, 5 punktów, 15 miejsce
  • Marcin Jaszewski, klasa 2, 5 punktów, 7 miejsce
  • Jan Galiak, klasa 3, 6 punktów, 4 miejsce,
  • Sebastian Zgud, klasa 3, 6 punktów, 7 miejsce
  • Jakub Smoszna, klasa 3, 5 punktów, 14 miejsce
  • Witold Reczek, klasa 3, 4,5 punkta, 29 miejsce.

Zawody rozgrywane były na dystansie 7 rund, więc każdy zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 7 punktów. Wszyscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze i w wielu przypadkach mniejsza ilość punktów pomocniczych była przyczyną braku pucharów za miejsca indywidualne.

Cieszy duża ilość zdobytych punktów przez wszystkich zawodników, a także wysokie miejsca. Należy podkreślić, że w sumie w zawodach wzięło udział 424 uczniów z różnych szkół z całego województwa, a tylko w samej grupie chłopców klas 3 grało 140 osób!

Wyniki poszczególnych grup:

Turniej Finałowy Projektu Edukacja Przez Szachy w Szkole kl I chłopcy

Turniej Finałowy Projektu Edukacja Przez Szachy w Szkole kl I dziewczynki

Turniej Finałowy Projektu Edukacja Przez Szachy w Szkole kl II chłopcy

Turniej Finałowy Projektu Edukacja Przez Szachy w Szkole kl II dziewczynki

Turniej Finałowy Projektu Edukacja Przez Szachy w Szkole kl III chłopcy

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.