XVI Wojewódzki Turniej Szachowy o Sakiewkę Królowej Jadwigi

W sobotę 26 maja ośmioro Naszych uczniów udało się do Rzezawy na XVI Wojewódzki Turniej Szachowy o Sakiewkę Królowej Jadwigi. Zawody były rozgrywane w grupach:

  • Grupa C- dzieci urodzone w roku 2009 i mł z maksymalnie IV kategorią,
  • Grupa B- dzieci z roczników 2006-2008, a także młodsze z kategorią wyższą niż IV,
  • Grupa A- OPEN

Wszyscy rozegrali 9 partii, a między partiami mieli możliwość bawić się na placu zabaw.

W grupie C zdominowaliśmy czołówkę, a mogą być jeszcze lepiej, ponieważ w ostatniej rundzie los dał możliwość by Adam z Robertem pomogli sobie nawzajem poprzez wygranie swoich partii. Gdy obaj wygrali lub Robert wygrał, a Adam przegrał to Adam byłby pierwszy, a Robert trzeci.

  • Adam Ślusarczyk- II miejsce;
  • Robert Jarosz- IV miejsce,
  • Franciszek Zaporowski- V miejsce,
  • Lena Góra- 22 miejsce i najmłodsza zawodniczka zawodów,
  • Wiktor Jasiński- 28 miejsce.

Wyniki grupa A

W grupie B najlepiej poszło Ani Ślusarczyk, która zajęła 4 miejsce. Maksymilian Reczek był 17, a Julia Jarosz zajęła 22 miejsce.

Wyniki grupa B

Zawody te są zaliczane do cyklu zawodów, w których prowadzona jest klasyfikacja klubów i szkół „wiejskich”. Zawodnicy są reprezentują klub jeżeli są zarejestrowani w klubie (według Centralnego Rejestru PZSzach) lub szkołę jeżeli nie mają przynależności klubowej.  Sumuję się najwyższy wynik chłopca i dziewczynki (osobno w grupie A i B). Dodatkowo pod uwagę brana jest ilość punktów po 7 rundach. W tych zawodach punkty dla Naszej Szkoły zdobyli Lena i Wiktor- po 3 punkty!

Gratulujemy!

Kolejne zawody zliczane do tej klasyfikacji już 1 czerwca w Staniątkach:

OTWARTY TURNIEJ DLA DZIECI ur. w latach 2008-2006 w ramach projektu „WIEJSKIE ZMAGANIA PRZY SZACHOWNICY”

OTWARTY TURNIEJ DLA DZIECI ur. w roku 2009 i młodszych w ramach projektu „WIEJSKIE ZMAGANIA PRZY SZACHOWNICY”

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status