Wiosenne wycieczki II b

29 V 2018 odbyła się całodniowa wycieczka klasy II b do Zawoi. Podczas zabawy u podnóża Babiej Góry uczniowie rozwijali orientację w terenie i umiejętność współpracy. Dzięki rozwiązanym zagadkom oraz odgadniętym hasłom zgromadzili wiele informacji o zawojskiej przyrodzie i folklorze, a następnie dotarli do ukrytego skarbu – nagrody dla wszystkich. Potem wzięli udział w zajęciach z rękodzieła – mieli okazję spróbować dawnej techniki malarstwa konturowego, a namalowany na szkle obrazek otrzymali jako pamiątkę. Po pysznym obiedzie zwiedzili Wystawę Stałą Babiogórskiego Parku Narodowego, pogłębiając wiedzę o walorach przyrodniczych i kulturowych regionu. Największą atrakcją była jednak dla nich wizyta w Zawojskim ZOO – Park Czarnego Daniela, gdzie samodzielnie mogli karmić zwierzęta.

17 V 2018 II b zwiedzała Ogród Botaniczny w Krakowie. Pogoda nie dopisała, ale humory tak – dzieci wróciły zmoczone, lecz zadowolone z zakupionymi roślinkami.

5 VI 2018 z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II b uczestniczyli we wspólnej zabawie w Parku Trampolin. Dawno się tak nie wyskakali, więc przydatne były podkoszulki na zmianę:)

11 VI 2018 dzieci z II b wzięły udział w wycieczce integracyjnej klas I-III. Tym razem udało się uciec przed deszczem do Puszczy Niepołomickiej:) W pięknych okolicznościach przyrody odbywały się wspólne zabawy i posiłek.

Link do galerii zdjęć klasy IIb – Zapraszamy!